آرایش ضد عاشورایی گوگل

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

«برای جذب مخاطب و تاثیر در افکار و اعتقاداتش شیوه ها و روش های مختلف و متعددی وجود دارد که با توجه به نوع کاربر اینترنتی و زمان استفاده می شود.» ابراهیم همتی کارشناس ارتباطات با بیان این مطلب به «جوان» می گوید:مختلف و متعددی وجود دارد، كه با توجه به نوع کاربراینترنتی و زمان استفاده می شود.سایت های ضد شیعه دردنیای مجازی برای جذب کاربران ازاستراتژی فرصت ایده آل استفاده می کنند.
به باوراین کارشناس ارتباطات، این سایت ها به دلیل پشتیبانی قوی ازبرنامه نرم افزاری حرفه ای برخوردارهستند که همین موضوع درارتقاء سطح کیفی و کمی سایت و جذابیت آن نقش بسزایی دارد.همتی معتقد است که به روز شدن برخی سایت های ضد شیعه آن هم بعد از مدت ها سکوت با آغاز ماه محرم نشاندهنده استفاده وهابیون از استراتژی فرصت ایده آل است.
وی با بیان اینکه طبق آماراین روزها کاربران برای استفاده از تصاویرمرتبط با عاشورا و محرم بیشترین جستجوها را دراینترنت انجام می دهند ، می گوید: قرار گرفتن تصاویر قمه زنی در سایت های ضد شیعه و به روز رسانی روزانه این تصاویر باعث می شود تا در موتورهای جستجوی گوگل و یاهو این تصاویر درصفحات ابتدایی نمایش داده شود.
عملیات ضد شیعه با رمز گوگل و یاهو!
اما حجت السلام رضایی منش استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم حدیث درباره فعالیت تازه سایت های ضد شیعه به «جوان»، می گوید: سایت های وهابیون برای تاثیردراعتقادات و ارزش های اسلامی و هدف قراردادن پایه های اعتقادی جوانان با استفاده ازاهرم های فضای مجازی همچون موتورهای جستجو عملیاتی را ضد شیعه آغاز کرده اند که بدون هیچ تردیدی هدف اصلی آن پایه های اعتقادی مردم و به ویژه جوانان در کشوراست.
به باوراین استاد دانشگاه در سال های گذشته هم با چنین تهدیداتی در مباحث اخلاقی و اعتقادی مواجه بوده ایم ، اما امسال با توجه به فراگیرترشدن اسلام در جهان نسبت به سال های گذشته به ویژه در کشورهای غربی و ترس وهابیون از این موضوع شاهد فعالیت بیشتر برای تاثیر دراعتقادات جوانان هستیم.
جوانان حسینی جنبش اینترنتی راه بیندازند
به گفته رضایی منش در حال حاضر تنها راهکار مقابله عملی با اینگونه از سایت ها راه اندازی جنبش اینترنتی در قالب وبلاگ نویسی توسط جوانان است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم حدیث با بیان اینکه مقابله با تهدیدات اعتقادی اینترنتی تنها در همان فضای مجازی امکان پذیر است می گوید: تجربه سال های گذشته در موضوعاتی همچون واژه خلیج فارس نشان داده است که راه اندازی یک جنبش وبلاگی می تواند تا حد زیادی برای کاهش آسیب های یک موضوع تاثیر گذار باشد.
کارشناس انتظامی : فیلترسایت و نظارت الکترونیکی تاثیرآنچنانی ندارد
بدون شک در چنین موضوعاتی که به نوعی جرایم سایبری هم به حساب می آید، نباید ازنقش دستگاه قضائی و انتظامی چشم پوشی کرد، به گفته سرهنگ محمد مفتح، کارشناس انتظامی دستگاه قضایی و انتظامی در صورت دسترسی به عوامل سایت های ضد شیعه  وظیفه دستگیری و برخورد قانونی و در صورت دسترسی نداشتن وظیفه رصد و فیلترینگ این سایت ها را عهده دارهستند.
این سرهنگ انتظامی با بیان این مطلب به «جوان»، می گوید: باید توجه داشت که این اقدامات برای سایت هایی که بیشترآنها در ایران نیستند و ازخارج ازکشورهدایت می شوند، تنها به عنوان یک اقدام ضربتی و موقت به حساب می آید.
بنابرصحبت های وی اجرای نظارت الکترونیکی و اینترنتی گرچه می تواند تا حدی از آسیب های این سایت های جلوگیری کند ، اما در دراز مدت جوابگو نیست و همزمان با مناسبت های مختلف همچون محرم شدت می گیرد.
مفتح براین باوراست که در این بین نباید از نقش خانواده ها برای اگاه سازی جوانان غافل شد، چرا که ریشه های اعتقادات یک فرد از دوران کودکی شکل گرفته ، در دوران نوجوانی مستحکم تر می شود و د ردوران جوانی هم به بار می نشیند.
این کارشناس انتظامی معتقد است که وهابیون در کشور های مختلف با اختصاص میلیونها دلارسعی در جلو گیری از رشد مکتب شیعه در جهان و خصوصا منطقه خاورمیانه را دارند که روند بررسی پرونده های مرتبط هم نشاندهنده این موضوع است.
وی اظهارامیدواری کرد که مسؤلان و متولیان امورفرهنگی و اعتقادی کشوربامشاهده اینگونه تهدیدات اعتقادی ، درصدد تقویت همه جانبه بنیه اعتقادی و فرهنگی برآیند.
سرهنگ مفتح هم در پایان به این یک جمله تاکید می کند:«جوانان حسینی جنبش اینترنتی راه بیندازند».

منبع :موحدین

نویسنده : علي خوزاني بازدید : 91 تاريخ : پنجشنبه 16 آبان 1392 ساعت: 18:24
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123