ضد ارزشهای ضد عاشورایی که هرساله تکرار می شود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

حال اگر از این‌ها بگذریم، چشم وهم چشمی‌ها و رقابتهایی که بین دسته های عزاداری هیئت‌ها وجود دارد، از نظر استفاده از ابزار و ادوات بزرگ‌تر و پر صداتر و حتی علم‌های بزرگترکه به سختی در عرض یک خیابان معمولی جا می‌گیرد و طبل‌های خارج از سایز استاندار که باید حتماً با وسایل چرخ دار حمل شود چون کسی توان حمل کردن آن را ندارد؛ همه حکایت از داستان بی خبری و غفلت آدمی از رسوم وسننی دارد که تاریخ با یادگار گذاشته است.

اصلاً چه کسی باور می‌کند که امام حسین (ع) که بهانه همه مراسم عزاداری‌ها اوست؛ راضی به این باشد که صدای طبل دسته های عزاداری‌ها در زمان نامناسب باعث وخیم‌تر شدن حال یک بیمار در گوشه و کنارشهر بشود و خاطره ای تلخ را در ذهن اطرافیان آن بیمار حک کند!!

حتی سبک مداحی‌ها هم بعضی اوقات منطبق با ریتم ترانه های معروف است که درجای خود ناراحت کننده است! چرا فکر می‌کنیم باید جوانان را ازهر راه غلط و اشتباهی به محرم پیوند دهیم؟ اگر کمی فکر کنیم و برنامه ریزی، راه‌های بهتری هم برای جلب و جذب جوانان وجود دارد.

این گونه کارها از بعد اجتماعی هم باعث می‌شود که هم فرهنگ محرم و عاشورا از قالب اصلی و شکل واقعی و مرسومش خارج شود و آیندگان دیگر حتی ندانند که سوگواری حقیقی با سینه زنی و سوز دل و اشک ریختن همراه با معرفت به امام و قیامش بیشتر پیوند دارد نه آنچه امروزه در جامعه به اشتباه رایج شده است!!.

 

منبع : تبیان

 

نویسنده : علي خوزاني بازدید : 70 تاريخ : پنجشنبه 16 آبان 1392 ساعت: 18:30
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123