فتواهاي صهيونيسم وهابي براي تخريب حرم امام حسين عليه السلام

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

 در بخشی از این فتاوا، از حرم ائمه به عنوان بت‌هایی یاد کرده که باید با خاک یکسان شود.

 

بر اساس اخبار منتشره، دانشجویان دانشکده‌ی شریعت عربستان در حال اجرای دوره‌های تابستانه و جذب نیرو از کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس و دیگر کشورهای عربی هستند تا بدین‌وسیله حرم امام حسین علیه‌السلام و حرم حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام را مانند حرم عسکریین علیهما‌السلام به ‌عنوان اهداف آینده «موحدان مجاهد!» ویران کنند.

 

این فتوا و امثال آن فقط به اعمال تروریستی وحشیانه‌ی القاعده «مشروعیت» می‌دهد، آنهم در صورتی که این گروه با اقدامات تروریستی خود کم‌کم با انزجار و رویگردانی توده‌های مسلمان ضد غرب هم مواجه می‌شود.

آیا دولت عربستان سعودی به دنبال چنین نتیجه‌ای - اهدای مشروعیت به القاعده - است؟

دولت عربستان نمی‌تواند از زیر این مسئولیت شانه خالی کند؛ زیرا این مفتیان از دولت حقوق می‌گیرند و دولت می‌تواند با قطع حقوقشان آنها را مجازات نماید. فتواهایی که جهان اسلام را زیر سئوال می‌برد در حقیقت خدمت به آرمان‌های آمریکاست و به نظر می‌رسد دولت عربستان با چنین اعمالی سعی در جلب توجه بیش از پیش آمریکا دارد.

 

نکته‌ی امیدوارکننده در این امر هوشیاری علمای اسلام بود، موضع‌گیری صریح مراجع تقلید بزرگی همچون آیت الله مکارم شیرازی ، نوری همدانی ، صافی‌گلپایگانی و ... همچنین بسیاری از علمای اهل سنت بود که این توطئه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال انسجام اسلامی نامگذاری شد، ریشه‌ی سیاسی دارد و در راستای اهداف سیاسی صهیونیسم است و نه تنها چنین فتاوایی مورد قبول اهل سنت و علمای بزرگ اهل سنت نیست، بلکه تمامی اهل سنت به اهل بیت پیغمبر به دیده‌ی احترام می‌نگرد.

 

اشاره به صهیونیستی بودن این اقدام، خاطره‌ی دیگر را نیز زنده می‌کند؛ خاطره‌ی اتحاد سران کشور عربستان با اسرائیلی‌ها در جنگ 33 روزه‌ی اسرائیل با حزب الله لبنان که با برگزاری نشست مشترک به همکاری برای برداشتن این عامل مزاحم اشغالگری اسراییل پرداختند. جنگ صهیونیسم در پوشش وهابیت با جهان اسلام امر تازه‌ای نیست، اما ابعاد آن هر روز روشن‌تر می‌شود.

نویسنده : علي خوزاني بازدید : 46 تاريخ : سه شنبه 14 آبان 1392 ساعت: 2:53
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123