سخنان امام رضا درباره عاشورا و محرم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

همانا روز شهادت حسین علیه السلام پلک چشمان ما را مجروح کرد واشکهای ما را روان ساخت ودل ما را

سوزاند؛و عزیز ما را در زمین کربلا ذلیل کرد و نزد ما محنت و بلا را تا روز جزا به ارث گذارد. پس گریه کنندگان باید بر حسین علیه السلام بگریند،زیرا که گریه بر او گناهان بزرگ را از بین می برد.

ای پسر شبیب ،اگر خواستی بر چیزی گریه کنی برحسین بن علی علیه السلام گریه کن،چه اینکه آن حضرت را کشتند چنانکه گوسفند را می کشند،و با آن حضرت 18 نفر از اهل بیت او کشته شدند که روی زمین شبیه ونظیری نداشتند. آسمان های هفتگانه و زمین ها در شهادت آن حضرت گریستند.چهار هزار ملک روز عاشورا برای نصرت آن حضرت آمده بودند و دیدند حضرت شهید شده اند.لذا پریشان وغبار آلود به مجاورت آن قبر مطهر مأمور شدند، تا حضرت قائم علیه السلام ظهور کنندوازیاران او باشند و شعارشان "یالثارت الحسین"است.
ای پسر شبیب،اگر دوست داری که با ما در درجات عالی بهشت باشی محزون باش برای حزن ما وشاد باش در شادی ما؛وبر تو باد ولایت ما که اگر کسی سنگی را دوست داشته باشدخداوند متعال او را با همان سنگ محشور می کند.

امام رضا (علیه السلام) درباره عاشورا، فرمودند:کسی که در روز عاشورا به دنبال امور دنیوی و کسب و کار نرود و به عزاداری برای سیدالشهداء بپردازد، خداوند نیازهای دنیوی و اخروی‌اش برآورده خواهد ساخت. کسی که این روز، برایش روز مصیبت و حزن و گریه باشد، خداوند روز قیامت را روز سرور و شادمانی او قرار خواهد داد و در بهشت، چشمش را به دیدار ما اهل بیت روشن خواهد کرد.

 اما کسی که روز عاشورا را روزی برای کسب و کار بشمارد و برای خود از مال دنیا چیزی بیندوزد، اموالش برایش برکت نخواهد داشت، در قیامت با یزید و عبیدالله بن زیاد و عمر بن سعد محشور می‌شود و خداوند آنان را در پست‌ترین درجات جهنم جای خواهد داد.

 ای فرزند شبیب اگر بر حسین (ع) گریستی به گونه ای که اشک هایت بر گونه هایت جاری شود خداوند همه گناهان کوچک و بزرگ و کم و زیاد تو را می بخشد! ای فرزند شبیب اگر مسرور و خوشحال می شوی که خدای عزوجل را ملاقات کنی و گناهی بر تو نباشد پس حسین (ع) را زیارت کن!
ای فرزند شبیب اگر خوشحال می شوی که در اتاق های بنا شده در بهشت با پیامبر و آل او سکونت یابی پس قاتلان حسین(ع) را لعنت کن.: فرزند شبیب اگر می خواهی و مسرور می شوی که برایت ثواب و پاداشی مثل ثواب کسانی که با حسین علیه السلام شهید شدند باشد پس هر زمانی که او را یاد کردی بگو: ای کاش با آنان بودم و به فوز بزرگ شهادت می رسیدم . ای فرزند شبیب اگر می خواهی و مسرورمی شوی با ما در درجات عالی از بهشت باشی در حزن ما محزون و در فرح ما خوشحال باش. امام رضا(ع) در پایان این حدیث به ریان بن شبیب می فرمایند: علیک بولایتنا فلو ان رجلا احب حجرا لحشره الله معه یوم القیامة: بر تو باد به ولایت ما! پس اگر انسانی حتی سنگی را دوست بدارد با همان سنگ روز قیامت محشور می شود.» وسائل الشیعه ج ۱۰ ص ۳۹۳)

 

نویسنده : علي خوزاني بازدید : 87 تاريخ : سه شنبه 14 آبان 1392 ساعت: 22:31
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123